W świecie wierszy Juliana Tuwima – konkurs recytatorski
2019-05-30 14:01:00

ul. Opolska 723
tel. 32 471 88 39

14 maja Filia nr 1 zorganizowała konkurs recytatorski „W świecie wierszy Juliana Tuwima”. Jego uczestnikami byli uczniowie klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 19 w Jastrzębiu-Zdroju. Wybrane przez siebie wiersze wyrecytowało 20 uczniów. Młodsi uczniowie deklamowali takie wiersze jak: „Okulary”, „Lokomotywa”, „Kotek”. Zaś młodzież z klas starszych popisała się piękną interpretacją klasyki poezji, m.in. „Do krytyków”, „Do prostego człowieka”. Mimo wielkiej tremy wszyscy uczestnicy wypadli świetnie prezentując swoje talenty recytatorskie.

Zwyciężczynią konkursu została Marta z klasy VIII, kolejne miejsca zajęli: Kajetan z klasy VII i Helena z klasy IV. Przyznano również wyróżnienie dla Macieja z klasy VIII.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich dzieci, uwrażliwienie na piękno poezji oraz rozwijanie zdolności artystycznych.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!