Flarfuj z Piotrem Mareckim
2019-05-17 15:27:00

05.06.2019 r. godz. 10:00

W trakcie trwania projektu Odnowa słowa młodzież będzie miała możliwość wzięcia udziału w warsztatach pisania poezji z Google pod hasłem Flarfuj w Bibliotece. Flarf to jeden z najważniejszych nurtów w XXI-wiecznej poezji amerykańskiej. Dla praktyków Flarfu istotne jest to, że poezja/literatura powstaje za pomocą wyszukiwarki. Poezja Flarf jest ekspresją bez autora. Wiersze stają się zbiorowe i oddają procesy kolektywnego użycia języka.

Uczestnicy warsztatów używają Google dla celów twórczych. W pierwszej części prowadzący zaprezentuje przykłady poezji Flarf, w drugiej osoby biorące udział będą tworzyć wiersze w oparciu o zasady Flarf. W ramach warsztatów powstanie cykl wierszy. Warsztaty odbędą się 5 czerwca o godz. 10:00 i poprowadzi je dr Piotr Marecki.

Piotr Marecki - kulturoznawca, wydawca, producent i wytwórca utworów cyfrowych. Pracuje jako adiunkt w Instytucie Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego. Postdok na MIT (2013-14), był także profesorem wizytującym w Media Archeology Lab na Uniwersytecie Colorado, na Uniwersytecie w Rochester, Uniwersytecie w Bergen oraz w Smolny College w Sankt Petersburgu. Wspólnie z autorami i autorkami z kilku krajów opublikował tomik literatury generatywnej "2X6" (2016). Jest także twórcą "Wierszy za sto dolarów" (2017) napisanych przez Mechaniczne Turki Amazona oraz konceptualnego „Sezonu grzewczego” (2018). Obecnie pracuje nad monografią komputera ZX Spectrum (wspólnie z demoscenerami Yerzmyeyem i Hellbojem). Prowadzi UBU lab na UJ.

Spotkanie w ramach projektu ODNOWA SŁOWA dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.