Lokomotywa – Cała Polska czyta dzieciom

Filia nr 2, Masnówka
ul. Witczaka 3a
tel. (32) 476 13 61

Z okazji XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w Filii nr 2 gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 23. Głośna lektura "Lokomotywy" Juliana Tuwima z pewnością obudziła w dzieciach pociąg do czytania! Każdy uczestnik zajęć dostał wagonik, który mógł samodzielnie ozdobić i pokolorować, a także wybrać jego "pasażerów" spośród występujących w wierszu: grubasów, koni, żyraf czy świń. Na zakończenie zajęć połączyliśmy ze sobą wszystkie wagony, dzięki czemu powstał imponujących rozmiarów pociąg!

Poza "Lokomotywą" na pozostałych zajęciach czytaliśmy jeszcze o sportowych przygodach Bolka i Lolka, poznaliśmy nieco historii Igrzysk Olimpijskich, porozmawialiśmy o sporcie, a na zakończenie warsztatów każdy przy pomocy papierowych figur geometrycznych wykonał ilustrację przedstawiającą swoją ulubioną dyscyplinę sportową.