Plenerowa Biblioteka w Parku Zdrojowym

Park Zdrojowy
Cała Polska czyta dzieciom
09.06.2019 r.

W ostatnim dniu XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, 9 czerwca 2019 r. Filia nr 1 i Mediateka zorganizowały imprezę „Plenerowa Biblioteka w Parku Zdrojowym”. Zabawa rozpoczęła się o godz. 15:00. Pomimo trwających w Parku prac remontowych frekwencja dopisała. Dzieci chętnie korzystały z  warsztatów artystycznych tworząc instrumenty muzyczne i portrety muzyków. Najmłodsi wysłuchali pięknie przeczytanych bajek w Teatrzyku Kamishibai. Jednak najwięcej frajdy dostarczyły bańki mydlane. Rodzinne gry w planszówki równeiż cieszyły się sporym zainteresowaniem. Miłośnicy literatury chętnie sięgali po książki na wymianę. Nasi czytelnicy mieli okazję wypożyczyć również książkę do domu.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem osób przebywających w Parku Zdrojowym. Odwiedził nas nawet mały puchaty kotek (-: