Podróż za jeden uśmiech – Wakacje 2019
2019-07-05 09:35:00

ul. Krakowska 38
tel. (32) 471 16 97

W filii nr 3 właśnie minął pierwszy tydzień wakacji dla dzieci pt. „Podróż za jeden uśmiech”. Pierwsze spotkanie nosiło tytuł: ”Nawet najdalsza droga zaczyna się od pierwszego kroku. Podróż do pobliskiego Cieszyna na zamek Meluzyny i do Studni Trzech Braci”. Dzieci przygotowały bagaż, który powinny zabrać ze sobą na wakacje i posiłkując się mapą Polski, wybraliśmy kierunek podróży bliski naszemu miastu ale jednocześnie atrakcyjny turystycznie. Był to Cieszyn, który leży 40 min. Drogi od Jastrzębia. Dzieci poznały legendę Morcinka o księżniczce Meluzynie i legendę o Trzech braciach. Wykonały zaproszenia na bal u księżnej Meluzyny oraz korony na głowy a chłopcy hełmy rycerskie. Ponadto wykonaliśmy pół księżniczkę pół syrenę Meluzynę metodą quillingu z cienkich paseczków papieru.

Kolejny dzień to podróż bardziej na południe do nie tak odległej Rumunii. Poznaliśmy położenie tego kraju, historię, bogactwo fauny i flory, jak również legendę o hrabim Drakuli z zakonu Draka, czyli Smoczego. Dzieci wykonały mapę Rumunii, jak również kojarzące się z Transylwanią nietoperze i buciki czarownicy.

Kolejne dni wakacyje upłynęły na podórzy do Chin i Japonii. Dzieci wysłuchały chińskich bajek ludowych, następnie zapoznały się z mapą Azji i próbowały same stworzyć taką mapę. Następnie, stworzyliśmy chińskie nakrycia głowy, obowiązkowo z kwiatem wiśni jak również chińskie lampiony przynoszące szczęście. Dzieci stworzyły też girlandy kwietne , które kojarzą się z Japonią. Zapraszamy serdecznie do udziału w zajęciach. W kolejne dni udamy się do Francji i Irlandii.

W srodę 10.07. uczestnicy wakacji w Filii nr 3, udali się do Francji. Dzieci obejrzały prezentację dotyczącą ciekawostek o tym kraju, później bawiły się w zgadywanki w Wielkiej Grze a na koniec zrobiły żaby z papierowych talerzyków oraz Wieże Eiffle’a.

Czytaliśmy również Przygody Mikołajka.

W czwartek 11.07. odbyliśmy podróż do Irlandii, dzieci obejrzały prezentację ciekawostek o Zielonej Wyspie, poznały historię wyspy i Celtów. Później dzieci rozwiązywały krzyżówkę a na końcu przy dźwiękach muzyki celtyckiej wykonały czapki z tradycyjną koniczynką.