Podróż za jeden uśmiech – Wakacje 2019
2019-07-15 14:23:00

ul. Jasna 1a
tel. 32 475 25 51

Poczas wakacyjnych zajęć zorganizowach w Filii nr 5 wraz z dziećmi odwiedziliśmy Europę. Poznaliśmy Śląski Szlak Zabytków Techniki  - odwzorowaliśmy z zapałek najwyższą drewnianą wieżę na  świecie (wieża radiowa z Gliwic). Zwiedziliśmy Paryż i zrobiliśmy z makaronu Wieżę Eifla. Na koniec poznaliśmy norweskie fiordy i występującą tam florę i faunę. Oprócz plac plastycznych bawiliśmy się w gry integracyjne i stolikowe.

W kolejnym tygodniu wakacji poznaliśmy Azję; zamieszkujące ją zwierzęta i przyrodę. W najwyższych górach świata chował się Yeti a w lasach bambusowych panda wielka. We wtorek oprócz rozgrywek gier planszowych (Chińczyk) rozegraliśmy turniej kalamburowy.

Następny etap naszej podróży to Australia. Tu poznawaliśmy tutejszą roślinność i zwierzęta, odkrywaliśmy również australijską sztukę. My skupiliśmy się na znanej na całym świecie sztuce aborygeńskiej i charakterystycznej dla niej technice kropkowania. Sami zaczęliśmy tworzyć prace wykorzystując wiele kreatywnych sposobów. Nie zabrakło również gier a w tym tygodniu były to gry z motywami australijskimi: memory oraz domino.

Uwaga! Kolejne spotkanie! Tym razem zatrzymaliśmy się w Ameryce Północnej będącej ojczyzną Indian i kowbojów. Jak przemierzaliśmy dziki zachód? Na koniu oczywiście! Spotkaliśmy się w Dolinie Krzemowej, gdzie czekał na nas  Pan Mateusz, który nauczył nas budować ze specjalnych klocków roboty, które potem ... ożyły. Poznawaliśmy podstawy robotyki, wykazywaliśmy się pomysłowością,  ale przede wszystkim spotkaniom tym towarzyszył ogrom dobrej zabawy!