Podróż za jeden uśmiech – Wakacje 2019
2019-07-19 12:05:00

ul. Wyspiańskiego 10-12-14
tel. 32 473 47 30

Hasłem przewodnim tegorocznych wakacyjnych zajęć w bibliotece jest tytuł powieści „Podróż za jeden uśmiech” Adama Bahdaja. Na początek stworzyliśmy „Literacką mapę świata”, która pomaga nam wędrować po najodleglejszych zakątkach świata. I tak Miś Paddington zabrał nas do Anglii, Pippi do Szwecji, Rumcajs do Czech, Muminek do Finlandii, Pocahontas do Ameryki, Mulan do Chin itd. Na kolejnych warsztatach literacko-plastycznych zatrzymaliśmy się we Włoszech, gdzie tworzyliśmy makaronowe fantazje, a także makietę urokliwej Wenecji. W antycznej Grecji dzieci ozdabiały wazy i talerze. W Ameryce odwiedziliśmy plantacje kaktusów i indiańską wioskę. Przed nami jeszcze długa podróż po odległych kontynentach.

W czwartym tygodniu wakacji na Filii nr 14 dotarliśmy na kontynent azjatycki. Graliśmy w warcaby, Chińczyka i szachy. Poznaliśmy techniki rysowania Mangi. Podziwialiśmy nieprzewidywalne wulkany Indonezji. Naszym specjalnym gościem była pani Anna Krachało, która przeprowadziła przepyszne warsztaty kulinarne.