Literackie igraszki z Michałem Rusinkiem – spotkanie w Kawiarence „Pod Sową”
2019-07-26 12:54:00

26.09.2019 r. godz. 18:00

Zapraszamy  na spotkanie z Michałem Rusinkiem – literaturoznawcą, tłumaczem, pisarzem, sekretarzem Wisławy Szymborskiej. Autor od dwudziestu lat układa limeryki i to głównie temu gatunkowi literackiemu poświęcone będzie spotkanie. Pisarz jest autorem zbioru zabawnych wierszy, w których rymuje m.in. o podróżach, o różnych miejscach i o sławnych ludziach. Zamiłowanie do pisania limeryków było jedną z rzeczy, które łączyły Michała Rusinka z Wisławą Szymborską i z pewnością temat Noblistki również zostanie poruszony podczas spotkania.

Michał Rusinek urodził się w 1972 roku w Krakowie i nadal tam mieszka – z rodziną. Był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, teraz prowadzi Jej fundację. Pracuje na Wydziale Polonistyki UJ, gdzie prowadzi wykłady z teorii literatury i retoryki. Bywa tłumaczem z języka angielskiego, zdarza mu się pisywać książki dla dzieci i dorosłych oraz układać wierszyki czy teksty piosenek. Pisuje felietony o książkach i języku. (źródło: http://www.michalrusinek.pl)

Spotkanie odbędzie się 26.09.2019 r. o godz. 18:00 w Bibliotece Głównej, ul. Wielkopolska 1a.

Spotkanie w ramach projektu ODNOWA SŁOWA dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.