Podróż za jeden uśmiech – Wakacje 2019
2019-09-12 09:52:00

ul. Opolska 1b
tel. 32 471 88 39

Hasłem przewodnim wakacyjnych zajęć w Bibliotece był tytuł powieści „Podróż za jeden uśmiech” Adama Bahdaja.

Na zajęciach „Podróż gondolą po Wenecji” dzieci wykonały piękne kartki trójwymiarowe przedstawiające Wenecję. Kolejne spotkanie "Gotyckie okna" zainspirowało dzieci do stworzenia witraży z ulubionymi postaciami z bajek.

Kolorowe kwiaty z targu „Bloemenmarkt" w Amsterdamie dzieci wykonały metodą origami.

Podczas wakacyjnych spotkań najmłodsi zaproszeni zostali na „Spacer po Paryżu” – powstało miasto 3D.

W trakcie warsztatów robotycznych „W Dolinie Krzemowej” dzieci miały możliwość rozwijania wyobraźni i realizowania własnych pomysłów. Mogły samodzielnie konstruować i programować roboty wykonane z klocków LEGO WeDo.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty umuzykalniające „Muzyka świata” prowadzone przez perkusistę pana Adama Janczarę.  Podczas zajęć wykorzystano instrumenty perkusyjne z różnych stron świata, dzieci uczestniczyły w zabawach słuchowych, ruchowych oraz uwrażliwiających na dźwięk.

Na zakończenie powstała gra planszowa XXL po Europie. „Podróżując” trasą wyznaczoną przez reguły gry, uczestnicy mogli w ciekawy i humorystyczny sposób poznać poszczególne kraje Europy.