Przygodowa Noc Bibliotek 2019
2019-07-28 12:23:00

05.10.2019. godz. 16:00

Serdecznie zapraszamy do udziału w Przygodowej Nocy Bibliotek 2019. Impreza odbędzie się 5 października w Bibliotece Głównej, ul. Wielkopolska 1a. W tym roku przewidziane są aktywności zarówno dla najmłodszych jak i dla dorosłych.

Wspólną zabawę rozpoczniemy o godz. 16:00

• Hapijama Fun Art – występ kuglarski dla dzieci
  • POZNAJEMY ŚWIAT: W indiańskiej wiosce; Między nami Indianami – warsztaty podróżnicze dla dzieci
  • Palcem po mapie – warsztaty plastyczne dla dzieci
  • Winyl Giełda – giełda płyt analogowych
  • Wymiana książek

Od godziny 18:00 zapraszamy na spotkania autorskie:

• Tajemnice Indonezji – spotkanie z podróżniczką Anną Jaklewicz
  • Mały Książę na sześciu kontynentach – spektakl muzyczny w wykonaniu Marka Tomalika i Zespołu Czerwie

Od godz. 18:00 w Czytelni będzie wyświetlany film dla dzieci pt. "Ptyś i Bill" rodzice, którzy będą uczestniczyć w spotkaniu autorskim i koncercie będą mogli zostawić dzieci pod naszą opieką.

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, miejsc wspólnych, łączących ludzi, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. W bibliotekach w całej Polsce czekają na czytelników specjalne wydarzenia - niecodzienne spotkania z literaturą i jej gwiazdami. Liczymy na to, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą w dzień. I w kolejne dni.

Przedsięwzięcie dofinansowane ze środków FUNDACJI JSW

Grudzień 2019
2019-12-17
Stoliki językowe – nauka języka czeskiego, oraz języka ukraińskiego od podstaw