ABECADŁO TUWIMA – projekt literacki z okazji Dnia Głośnego Czytania
2019-10-04 13:53:00

tel. 32 471 67 68 w. 38

29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z tej okazji Wypożyczalnia Literatury dla Dzieci zaproponowała najmłodszym czytelnikom warsztaty inspirowane twórczością Juliana Tuwima. Nie bez przypadku to właśnie twórczość tego poety dziecięcego była głównym punktem spotkań w Bibliotece. W tym roku przypada 125 rocznica urodzin pisarza, który od pokoleń zyskuje sympatię młodych czytelników.  Zaproponowano udział w następujących działaniach:

• Rzepka – warsztaty literackie dla przedszkolaków podczas których dzieci wysłuchały wiersza oraz brały udział w zabawach twórczych, umuzykalniających oraz wykonały pracę plastyczną.
  • Ptasie radio – zabawa literacka dla dzieci w wieku szkolnym podczas której dzieci poszerzyły wiedzą na temat ptaków, ich zwyczajów i miejsc występowania. Utrwaliły nazwy popularnych gatunków ptaków występujących w Polsce oraz poznały ciekawostki z „ptasiego świata”. Podczas warsztatów plastycznych wykonano „ptasią maskę”.