Wiersze do kolorowania – warsztaty z Michałem Zabłockim
2019-10-18 12:09:00

tel. 32 471 67 68 w. 38

15 października gościem Biblioteki był Michał Zabłocki, który przeprowadził warsztaty dla dzieci. Warsztaty oparte były na unikalnej formie wiersza białego. Wiersze prezentowane podczas spotkania nawiązywały do codzienności, zaskakując jednocześnie rozwiązaniami językowymi i zestawieniami obrazów. Dzieci otrzymały materiały zawierające "Wiersze do kolorowania" wraz z kolorowankami. W trakcie zajęć odczytywane były wybrane wiersze. Podczas próby wspólnej interpretacji poszczególnych tekstów, dzieci kolorowały specjalnie przygotowane grafiki, które nawiązywały do wybranych wierszy.

Michał Zabłocki jest poetą, reżyserem, artystą Piwnicy pod Baranami, autorem Programu Rewolucji Poetyckiej MULTIPOEZJA. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Akademii Fonograficznej ZPAV. Jet właścicielem firmy i fundacji Poemat.

GALERIA ZDJĘĆ

Spotkanie w ramach projektu ODNOWA SŁOWA dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.