Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA
2016-03-25 11:59:00

Filia nr 2 "Masnówka"
18-22.04.2016 r.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju oraz Centrum Kultury Niezależnej Pozytywka zorganizowano Festiwal Polskiej Animacji O!PLA 2016, podczas którego zaprezentowano najlepsze polskie animacje – począwszy od filmów wysokobudżetowych poprzez prace szkolne, off-owe, animowany wideoklip, po filmy bardzo krótkie, abstrakcje i eksperymenty. Jurorami O!PLA byli widzowie biorący udział w projekcjach – to oni zdecydowali o tym, do kogo powędrują Złote, Srebrne i Brązowe Tobołki Koziołka Matołka oraz liczne nagrody pozaregulaminowe. Równolegle do Konkursu Głównego odbył się konkurs Teraz Dzieci Mają Głos!, w którym młodzi widzowie oceniali najnowszą polską animację.

Zobacz galerię zdjęć

Głównym Organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji „O!PLA” jest Piotr Kardas (Animation Across Borders).
Ogólnopolscy patroni medialni O!PLA 2016: „Film&TV Kamera”, KINO AMATORSKIE.PL, „Magazyn Filmowy” (Stowarzyszenie Filmowców Polskich).
GŁÓWNY PARTNER O!PLA: TISSOTOYS.