Odkurzamy klasyków: poeci młodopolscy
2019-08-15 15:49:00

21.11.2019 r. godz. 18:00

W listopadzie podczas literackich spotkań w ramach cyklu „Odkurzamy klasyków” zaprezentujemy twórczość i biografie najważniejszych młodopolskich poetów, którzy opiewali piękno Tatr i Zakopanego. Omówimy wybrane utwory najważniejszych autorów tej epoki: Jana Kasprowicza, Kazimierza Przerwy-Tetmajera i Leopolda Staffa. W okresie Młodej Polski w poezji najlepiej wyraziły się charakterystyczne dla przełomu wieków postawy światopoglądowe. Poeci poruszali różnorodną tematykę a jej poetykę cechuje muzyczność, wizyjność, dekadentyzm, symbolizm, naturalizm, nastrojowość.

Na spotkanie zapraszamy 21 listopada o godz. 18:00 do Biblioteki Głównej.

Spotkanie będzie transmitowane na żywo na fanpage`u Biblioteki na Facebooku.

Spotkanie w ramach projektu "Literatura na wyżynach" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.