Komiksowo - przygoda z komiksem w bibliotece - listopad
2019-12-02 12:38:00

tel. 32 471 67 68 w. 38

Listopad w Wypożyczalni Literatury dla Dzieci upłynął w komiksowej atmosferze. Uczniowie szkół podstawowych mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniach promujących ten wyjątkowy typ literatury. Dla uczestników spotkań przygotowano następującą ofertę spotkań:

• Warsztaty komiksowe i pisania scenariusza filmowego ze Zbigniewem Masternakiem. Podczas warsztatów zaprezentowane zostały sposoby pracy nad scenariuszem komiksu oraz pracy nad scenariuszem filmowym.  Autor opowiedział o swoim warsztacie pracy oraz inspiracjach skąd czerpie pomysły na tworzenie nowych historii. Zadaniem uczestników warsztatów było przygotowanie planszy komiksowej z krótką historią. Najlepsze prace zostały nagrodzone upominkami książkowymi przez prowadzącego warsztaty.
  • Mój pierwszy komiks – warsztaty komiksowe dla uczniów szkół podstawowych. Podczas warsztatów zaprezentowane zostały podstawowe wiadomości na temat komiksów. Uczestnicy poznali zasady ich tworzenia, tytuły najpopularniejszych serii na świecie oraz różnice w przygotowaniu komiksu w stylu europejskim , amerykańskim i japońskim. Podczas warsztatów dzieci miały możliwość przeczytania krótkich komiksów oraz wykonały swoje własne komiksy.
  • Przygoda z lekturą: Kajko i Kokosz – warsztaty literackie dla uczniów szkół podstawowych. Czy z lekturami można się dobrze bawić? Tak szczególnie jeśli lekturą jest komiks. Podczas warsztatów zorganizowanych w Bibliotece dzieci utrwalały informacje na temat przygód Kajka i Kokosza oraz poznały zasady tworzenia komiksów. Uczestnicy warsztatów wzięli udział w wielkoformatowej grze inspirowanej przygodami mieszkańców Mirmiłowa oraz projektowali latające maszyny.
  • Dymkowa historia – warsztaty multimedialne na temat historii komiksów. Podczas warsztatów zaprezentowane zostały informację na temat historii komiksów, zasad ich tworzenia oraz najpopularniejszych serii komiksowych na świecie. Uczestnicy poznali różne ciekawostki związane z tym wyjątkowym typem literatury oraz stworzyli plansze komiksowe.