„Lektury filozoficzne: w świecie Zofii” – spotkanie z cyklu Filozofia dla każdego
2019-11-12 12:57:00

29.01.2020 r. godz. 18:00

Uczestnicy spotkań filozoficznych od kilku już lat zapoznają się z postaciami wybitnych myślicieli, poszczególnymi nurtami i kierunkami filozoficznymi, wreszcie ciekawymi wątkami zachodzącymi na styku  kultury, sztuki, literatury i filozofii. Trochę czasu warto także poświęcić słynnym dziełom literackim nawiązującym do historii idei. Każdy czytelnik słyszał zapewne o „Uczcie” Platona, „Wyznaniach” św. Augustyna z Hippony, „Tako rzecze Zaratustra” Nietzschego. Na początek zajmiemy się znakomitą i wciągającą książką Josteina Gaardera zatytułowaną „Świat Zofii”.  Wiele osób po przeczytaniu tego dzieła mówiło o zmianie w postrzeganiu świata, otwarciu się na otaczającą nas rzeczywistość, przewartościowaniu hierarchii celów życiowych. Warto poznać ten skromny ale wybitny utwór norweskiego pisarza i filozofa. Zapraszamy!

Luty 2020
2020-02-18
Stoliki językowe – nauka języka czeskiego i polskiego dla obcokrajowców

18.02.2020 r. godz. 18:00