VIII Konferencja Naukowa Homo informaticus. Czytelnictwo w dobie rewolucji technologicznej
2016-04-29 11:31:00

12.05.2016 r.

W ramach obchodów tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała konferencję Homo informaticus. Czytelnictwo w dobie rewolucji technologicznej, która odbyła się 12 maja 2016 r. w Bibliotece Głównej, ul. Wielkopolska 1a. Patronat nad konferencją objęła Anna Hetman Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój. Celem konferencji była prezentacja powiązań nowinek technologicznych z naukami humanistycznymi i społecznymi. Tematy omawiane podczas konferencji dotyczyły kultury informacyjnej i czytelniczej użytkowników bibliotek. Gośćmi Biblioteki byli: dr hab. Marek Nahotko z Uniwersytetu Jagiellońskiego, dr Zofia Zasacka z Biblioteki Narodowej, prof. dr hab. Mariola Antczak z Uniwersytetu Łódzkiego, Max Cegielski – dziennikarz, pisarz, prezenter radiowy i telewizyjny, animator kultury, Barbara Maria Morawiec – autorka i redaktor naczelna Lustra Biblioteki.

Pobierz Harmonogram konferencji

Patronat medialny: