AKADEMIA MŁODYCH DETEKTYWÓW 2020 - Filia nr 1
2020-01-20 09:01:00

AKADAMIA MŁODYCH DETEKTYWÓW - Ferie 2020
ul. Opolska 1b

Za nami Ferie z Biblioteką! Młodzi czytelnicy wstąpili do Akademii Młodych Detektywów. Pierwszego dnia, podczas warsztatów kodowania z wykorzystaniem zestawów klocków Lego WeDo, rozwiązali „Tajemnicę szkoły”. Kolejnego dnia stworzyli galerię sztuki, gdzie ukryte były cenne obrazy. Adepci Akademii poznali głównych bohaterów Biura detektywistycznego Lassego i Mai - serii książek Martina Widmarka. Podczas zajęć powstała wielka mapa miasta Valleby. Dzieci wysłuchały fragmentu opowiadania „Tajemnice zwierząt”, wykonały legitymację detektywa oraz list gończy za swoimi pupilami. W drugim tygodniu ferii największą atrakcją było spotkanie pn. „Tajemnice srebra”. Dzieci samodzielnie wykonały biżuterię, powstały piękne kolorowe wisiorki i bransoletki.

Imprezą kończącą ferie był wielki finał w Bibliotece Głównej pt. „Tajemnice Biblioteki”.

ZOBACZ GALERIE ZDJĘĆ