Wystawa rysunków Łukasza Biela

Galeria "Da Vinci"
ul. Witczaka 3a
LUTY 2020

W lutym wystawa rysunków Łukasza Biela. Artysta o sobie pisze tak: Tworzę z natury, jednak od jakiegoś czasu swoją twórczość opieram w głównej mierze na fotografii. Z fotografii portretowej wyciągam to, co interesuje mnie najbardziej – ludzkie emocje, stany wyrażające dany moment. Staram się przefiltrować to wszystko przez siebie i przenieść na papier.Jeśli chodzi o formę, interesuje mnie przede wszystkim to „coś”, co przykuje uwagę. Interesujące zestawienia kolorystyczne, ciekawe światło, niebanalna kompozycja, światłocień, kontrast. Media jakimi operuję żeby to wszystko urzeczywistnić, są różnicowane, począwszy od ołówków, przez kredki, akwarele, długopis, farby akrylowe, tusz, na mieszaniu tego wszystkiego ze sobą kończąc.W pejzażach, głównie miejskich, opuszczonych miejscach lub scenach ciekawi mnie przemijający czas patynujący wszystko dookoła, kładący cieniem na ludzi i przedmioty, które je wypełniają, pokazując kruchość bytu."