Wieczór Kobiet w Bibliotece
2019-11-18 11:03:00

06.03.2020 r. godz. 18:00

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie na Wieczór Kobiet, który odbędzie się 6 marca o godz. 18:00 w  Bibliotece Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Wielkopolska 1a.

W tym roku nasze zaproszenie przyjęły: Anna Krajewska-Krawiec, która rozpocznie wydarzenie wernisażem wystawy Makramagia oraz Renata Weber i Katarzyna Wojciechowska z Fundacji Zielone Pojęcie, które wystąpią z wykładem motywacyjnym oraz zainspirują nas opowieścią o projekcie Kobieta dojrzała – metamofoza:

Praca, dom, związek, rozwój, zdrowie, aktywność fizyczna, rozrywka – wspaniale jest móc się realizować na wielu polach jednocześnie, tylko… nie masz czasem wrażenia, że doba jest zbyt krótka? Znalezienie czasu na wszystko jest trudne, a wtedy zwykle rezygnujemy z tego, co dotyczy nas samych. Czas biegnie nieubłaganie. Zatrzymaj się, zastanów. Czy to nie jest dobry moment, by spojrzeć na siebie inaczej? Z troską i dbałością?

Tej rady posłuchały cztery kobiety ze śląska cieszyńskiego, biorąc udział w czteromiesięcznym Projekcie Metamorfozy: Kobieta Dojrzała. Każda z nich rozpoczynając pracę nad sobą była przekonana, że ten projekt pozwoli im być pięknymi, zadbanymi kobietami. Pod koniec z zaskoczeniem stwierdziły, że zyskały coś, czego się nie spodziewały – olbrzymią wiarę w siebie i poczucie własnej wartości. Mają teraz siłę i energię, by resztę życia przeżyć na własnych zasadach.

Chciałybyśmy, by ta opowieść mogła zainspirować kolejne kobiety do rozpoczęcia fascynującej podróży, jaką jest poznawanie siebie i swoich potrzeb. Dlatego serdecznie zapraszamy na spotkanie wszystkie kobiety, które chcą porozmawiać o tym:

- jakie są współczesne Polki, jakie jest ich podejście do siebie i do życia?

- dlaczego tak boimy się być niedoskonałe, być po prostu sobą?

- co zyskujemy, odzyskując swobodę bycia sobą? Czy niedoskonałości naprawdę nam to uniemożliwiają?

- co tak naprawdę nadaje sens naszemu życiu i daje poczucie szczęścia? Jak nad tym pracować?

Przyjdź, posłuchaj, porozmawiaj i zainspiruj się. Może już czas, by pomyśleć o sobie?

Kwiecień 2020

Koncert Noworoczny 2020

Zbrodnia w Bibliotece

KLIKNIJ. SPRAWDŹ. ZROZUM. JAK ŚWIADOMIE KORZYSTAĆ Z INFORMACJI