Wystawa malarstwa Agaty Sobczyk

Galeria "Da Vinci"
ul. Witczaka 3a
MARZEC 2020

"Fascynuje mnie pejzaż miejski, „jestem z miasta” i kocham miasto - tu czuję się jak ryba w wodzie. Ruch, gwar, pozorny chaos, ciągłe zmiany. Siedzę w samym środku i obserwuję: budynki, ludzi, samochody, reklamy.. . To dla mnie niewyczerpane źródło inspiracji. Próbuję uchwycić nastrój danej chwili, kolory, jakiś charakterystyczny przedmiot czy zdarzenie. Często moja opowieść o jakimś miejscu ma wiele wątków, a moje obrazy rozrastają się do poliptyków. "

Studia na wydziale grafiki ASP Kraków filia w Katowicach. Dyplom (2000) w pracowni prof. Mariana Oslislo i prof. Romana Nowotarskiego.

WAŻNIEJSZE WYSTAWY: 2015 - Katowice Galeria Akwarela PAPIERY WARTOŚCIOWE 2013 - Katowice Szyb Wilson, Bochum Galeria FKT wystawa CRASH Katowice MHK HOMMAGE À NOWOTARSKI Katowice Nikiszowiec Galeria MHK Magiel z grupą NIEZWYCZAJNI happening PRANIE oraz wystawa malarska 2012 - Katowice BWA, DNI, MIESIĄCE, LATA… wystawa jubileuszowa ZPAP Żory Galeria Na Starówce jako grupa NIEZWYCZAJNI 2011 - Katowice Nikiszowiec Galeria MHK Magiel DEKADY 1945-2011 2010 - Pinneberg (Niemcy) Polska Sztuka Współczesna Szczecin 23 FESTIWAL MALARSTWA WSPÓŁCZESNEGO Katowice Galeria Polskiego Radia „Na Żywo” 2009 - Kraków Bunkier Sztuki GRAND PRIX MŁODEJ GRAFIKI POLSKIEJ Bitola (Macedonia) INTERNATIONAL TRIENNIAL OF GRAPHIC ART BITOLA Katowice BWA 7 TRIENNALE GRAFIKI POLSKIEj 2008 - Katowice PRACA ROKU Galeria ZPAP Art Nova2 wystawa poplenerowa 2007 - Katowice Muzeum Historii Katowic, Galeria ZPAP Art Nova2 wystawa poplenerowa Cremona „L’arte e il Torchio Art and the Printing Press” grafika z Polski 2006 - Riez (Francja) Semaine de l'art contemporain Seul Korea „Młode Orły z Polski” wystawa grafiki.....i wiele innych.