Jak wygląda dźwięk - warsztaty muzyczne
2020-03-04 12:26:00

Mediateka
ul. Opolska 1 b
05.03.2020 r.

W dniu 5 marca odbyły się warsztaty muzyczne "Jak wygląda dźwięk" poprowadzone przez gitarzystę Tomasza Andrzejewskiego. Uczestnikami byli uczniowie klas VI ze Szkoły Podstawowej nr 13 i 20.

Jak mówił gość podczas warsztatów: Chcę pokazać młodym ludziom, że aby być rasowym gitarzystą, niekoniecznie trzeba urodzić się w Stanach. W dążeniu do celu liczy się przede wszystkim wytrwałość i solidna praca.

Podczas warsztatów zaprezentowano uczestnikom instrument stworzony od podstaw przez muzyka - gitarę nieco nietypową chociaż grającą z dużym pazurem - giatrę wykonaną z zupek chinskich (42!). Był to hit warsztatów tym bardziej,że każdy mógł ją wypróbować - zagrać! (jest niejadalna niestety:).

Tomasz Andrzejewski - gitarzysta, kompozytor, edukator, aranżer i muzyk sesyjny. Obecnie oficjalny endorser marki ESP Guitar oraz BLACKSTAR Amplification; twórca systemów warsztatowych pt. "Przełamywanie barier technicznych i teoretycznych oraz zajec szkolnych 7 stopni zaawansowania". Poza współpracą studyjna i koncertową z wieloma artystami jest autrem solowych płyt" "Not Made In China", "Mr.Guiarist", :Universum", "Dr. Jekyll & Mr. Hyde".

Zajęcia w ramach projektu: KreaTYwni – muzyka i literatura dofinansowanego ze środków Miasta Jastrzębie-Zdrój