Dzień Bezpiecznego Internetu 2020
2020-03-10 15:30:00

Luty 2020

Dzień Bezpiecznego Internetu na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez Wypożyczalnię Literatury dla Dzieci. Hasło tegorocznej edycji brzmiało następująco „ Działajmy razem w bezpiecznej sieci”. Biblioteka zaprosiła uczniów szkół podstawowych do udziału w wydarzeniach kształtujących kompetencje cyfrowe i zwiększających świadomość zagrożeń płynących z cyberprzestrzeni. W programie znalazły się następujące wydarzenia:

• Działajmy razem w bezpiecznej sieci! – happening dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej.

Podczas spotkania w Bibliotece uczestnicy podzieleni zostali na mniejsze grupy, w których uczestniczyli w różnych aktywnościach twórczych utrwalających informacje na temat bezpieczeństwa w Internecie. Działania w jakich kształtowana była wiedza dzieci były następujące: quiz wiedzy, warsztaty plastyczne oraz warsztaty zarządzania czasem.

GALERIA ZDJĘĆ

• EMOJI – wyraź siebie w Internecie - warsztaty multimedialne dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej.

Warsztaty kształtowały umiejętność właściwego zachowania i skutecznego korzystania z Internetu. Szczególne miejsce w warsztatach poświęcono tematyce komunikacji za pośrednictwem aplikacji wykorzystujących popularne i lubiane przez dzieci narzędzie w postaci emoji. Dzieci poznały historię emoji, ich poprzedników czyli emotikonek. Uczestnicy spotkania kształtowali umiejętności społeczne i komunikacyjne tworząc poprawne formy wypowiedzi.

GALERIA ZDJĘĆ

Sierpień 2020