2020-03-11 12:50:00

ul. Opolska 1b
LUTY

10 marca 2020 r. w Filii nr 1 odbyło się spotkanie uczniów klasy I Szkoły Podstawowej Nr 13 z przedstawicielem Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju, Panem Robertem Szablickim.

Tematem spotkania było bezpieczeństwo. Pan policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiły je akcesoria policyjne oraz po co Pan policjant przyniósł broń do Biblioteki? Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało w prezencie paski i zawieszki odblaskowe.

Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.