#UWAGA!
2020-04-30 15:44:00

Instytucje kultury będą otwierane stopniowo i w różnym czasie. O konkretnym terminie decydować będzie organ prowadzący daną instytucję po konsultacji z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną.

Planujemy stopniowe wznawianie działalności Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju od 18 maja 2020 r.

Biblioteka uruchomi:

• Przyjmowanie zwrotów wypożyczonych materiałów bibliotecznych.
  • Zwrócone materiały biblioteczne trafią na 14 dni na kwarantannę.
  • Ze względu na ograniczenie wolnego dostępu do zbiorów wypożyczanie materiałów bibliotecznych możliwe będzie poprzez złożenie zamówienia przez czytelników za pośrednictwem e-katalogu, drogą mailową lub telefoniczną.
  • Materiały biblioteczne, których termin zwrotu przypadł na czas zamknięcia Biblioteki, przedłużono do 1 czerwca 2020 r.
  • Wstrzymane z dniem 12 marca 2020 r. naliczanie opłat za przetrzymanie materiałów bibliotecznych, zostanie odblokowane z dniem 1 lipca 2020 r.
  • Opłaty za przetrzymane zbiory naliczone do 12 marca 2020 r. pozostają w mocy.

Czytelnicy muszą przebywać w Bibliotece w maseczkach i dezynfekować ręce lub rękawiczki.

W Bibliotece obowiązują zasady zachowania dystansu społecznego (rekomendowane 2 m), przed ladą biblioteczną czytelnik ma zachować odpowiednią odległość.

Na terenie Biblioteki będzie mogła przebywać określona ilość osób zgodna z obowiązującymi zaleceniami dotyczącymi przestrzeni publicznej.

W zależności od rozwoju sytuacji, wdrażane będą koleje etapy wznawiania działalności Biblioteki.

Zapraszamy po odbiór kodów do platformy LEGIMI oferującej bezpłatny dostęp do 60.000 ebooków i 3.000 audiobooków.

Do zobaczenia!

Maj 2020