Wiersze z różnych stron świata
2020-06-01 15:12:00

05.06.2020 r. godz. 11:00
Facebook @biblioteka.jastrzebie

Po raz pierwszy w historii Biblioteki zapraszamy na wirtualne spotkanie autorskie dla dzieci. Autorem, który podjął to wyzwanie jest Łukasz Dębski z którym spotkamy się na Facebooku 5 czerwca o godz. 11:00.

Spotkanie inspirowane będzie „Wierszownikiem z podróży dookoła świata”. Nie zabraknie również nawiązań do pozostałych książek w dorobku pisarza. Autor odpowie na pytania najmłodszych czytelników Biblioteki, które dotyczyć będą m.in. usterek literek, czasu poświęconego na pisanie wiersza. Podczas XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom nie może zabraknąć pytania dotyczącego ulubionego zwierzaka autora. Spotkajmy się na Facebooku!

Łukasz Dębski – prozaik, scenarzysta, pisarz książek dla dzieci. Autor m.in. „Wiórki, wiewiórki i inne bajki wierszem”, „Literozagadki”, „Pan Teodor Wąsik III czyli kurs bon ton dla dzieci”, „ Szereg literek bez usterek”, „ Wierszownik z podróży dookoła świata”. Autor czynnie angażujący się w akcje społeczne. Pomaga dzieciom z rodzin uboższych i terenów peryferyjnych w dostępie do kultury i sztuki. Działa w fundacji Czas Dzieci.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci"