Wirtualne spotkanie z Jakubem Kornhauserem
2020-06-30 10:56:00

Wypożyczalnia Literatury dla Dorosłych
30.07.2020 r. godz. 18:00

Za oknem piękne lato, wielu z nas zaczyna czas urlopów i wakacyjnych wyjazdów. Jeżeli jeszcze nie wiecie, jak zagospodarować swój wolny czas, mamy dla Was małą podpowiedź. Co powiecie na połączenie literatury i kolarstwa? Brzmi ciekawie prawda?

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wirtualne spotkanie z Jakubem Kornhauserem, podczas którego porozmawiamy o jego najnowszej książce „Premie górskie najwyższej kategorii”. W „Premiach…” autor zabiera czytelnika na jedyną w swoim rodzaju rowerową wyprawę po premiach górskich na rogatkach Krakowa. Punkty te są usytuowane w najbardziej tajemniczych zakątkach miasta, wśród starych chat i zagajników, między zapomnianymi kapliczkami a ruinami fabryk i magazynów. Skrzypienie starej kolarzówki wyznacza rytm opowieści, łączących baśniową gawędę z przewodnikiem krajoznawczym, eseistyczną swobodę z precyzją kronikarza.

Spotkanie transmitowane będzie na żywo na facebooku @bibliotekajastrzebie. Bądźcie z nami 30 lipca o godz. 18:00.

Jakub Kornhauser - poeta, eseista, tłumacz, literaturoznawca, redaktor, pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego. Opublikował cztery tomy poetyckie, m.in. Drożdżownię (2015), za którą otrzymał Nagrodę im. Wisławy Szymborskiej, i Dziewięć dni w ścianie (2019), a także zbiory esejów Wolność krzepi (2018) i Preteksty, posłowia. Małe kanony literatury światowej (2019). Tłumaczył książki Gherasima Luki, Dumitru Crudu (wraz z Joanną Kornaś-Warwas), Gellu Nauma oraz Miroljuba Todorovicia (wraz z Kingą Siewior). Obecnie pełni funkcję redaktora serii wydawniczych „awangarda/rewizje” (Wydawnictwo UJ), „Rumunia Dzisiaj” (Universitas) i „wunderkamera” (Instytut Mikołowski), współpracuje również z portalem Małopolska To Go, na którego łamach opisuje wyznaczone przez siebie trasy rowerowe.

Spotkanie dofinansowano ze środków Instytutu Książki w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki

Sierpień 2020
2020-08-13