PROJEKT PRAWDA – wirtualne spotkanie z Maxem Cegielskim
2020-10-07 11:16:00

06.11.2020 r. godz. 18:00

PROJEKT PRAWDA pod takim tytułem odbędzie się spotkanie z Maxem Cegielskim – dziennikarzem, podróżnikiem i autorem książek, m.in.: Leksykon buntowników, Wielki gracz. Ze Żmudzi na Dach Świata i najnowszej powieści Prince Polonia. Podczas rozmowy, nasz zaproszony gość spróbuje odpowiedzieć m.in. na pytania: czym jest reportaż, jakie są jego najważniejsze wyznaczniki i jednocześnie ograniczenia, a także na czym polega zmęczenie reportażem? Porozmawiamy również o powrocie do pisania o Indiach nawiązując do pierwszej książki Maxa Cegielskiego – Masala, bedącą połączeniem powieści i reportażu.  Oczywiście nie zabraknie tematu związanego z kondycją współczesnej literatury faktu.

Na transmisję spotkania zapraszamy 6 listopada o godz. 18:00 na nasze profile na facebooku i YouTube.

Spotkanie organizowane w ramach projektu ZERO FIKCJI – spotkania z reportażem dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Listopad 2020
2020-11-26