ŚWIAT ŚLĄSKICH ZABAW - wirtualne spotkanie z Markiem Szołtyskiem
2020-10-10 08:13:00

10.11.2020 r. godz. 11:00

Na spotkaniu zostaną zaprezentowane tradycyjne zabawki śląskie. Młodzi czytelnicy zapoznają się z opowieściami o bohaterach regionalnych bajek. Narracja prowadzona będzie naprzemiennie, po śląsku i po polsku. Spotkanie z autorem będzie doskonałą lekcją języka, kultury i folkloru śląskiego. Autor, który jest pasjonatem Śląska w aktywny i interesujący sposób opowiada o regionie i zachęca do pogłębiania wiedzy na jego temat.

Marek Szołtysek znany pisarz, publicysta, dziennikarz, autor wielu książek o Śląsku. W 1999 roku otrzymał Nagrodę Korfantego, przyznaną przez Związek Górnośląski. W 2001 roku przyjęty został do Śląskiej Loży Liderów. Trzy lata później przez Kazimierza Kutza został nazwany „współczesnym Karolem Miarką”.

Zapraszamy 10 listopada o godz. 11:00 na nasz profil facebookowy @bibliotekajastrzebie oraz kanał You Tube

Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu REGIONALNIE-KULTURALNIE dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury