Górny Śląsk bez fikcji - wirtualne spotkanie ze Zbigniewem Rokitą
2020-10-09 08:15:00

24.11.2020 r. godz. 18:00

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu ZERO FIKCJI - spotkanie z reportażem. Tym razem naszym gościem będzie Zbigniew Rokita, z którym porozmawiamy o jego najnowszej książce "Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku". Sam autor o swoich relacjach ze śląskością pisze: "Przez większość życia uważałem Ślązaków za jaskiniowców z kilofem i roladą. Swoją śląskość wypierałem. W podstawówce pani Chmiel grała nam na akordeonie Rotęa ja nie miałem pojęcia, że ów plujący w twarz Niemiec z pieśni był moim przodkiem." Czy zgłębianie rodzinnych historii, poznawanie regionu zweryfikuje początkowe poglądy autora? O tym, przekonacie się podczas spotkania transmitowanego na facebooku  @bibliotekajastrzebie 24 listopada o godz. 18:00.

Bądźcie z nami!