Rozmowa o książce `Anglik, który ocalił japońskie wiśnie`
2021-02-24 10:52:00

04.03.2021 r., godz. 17:00

Japonia od zawsze rozpalała wyobraźnię, przyciągała podróżników, multiplikowała skojarzenia. Jednym z obrazów, które kojarzą nam się z tym krajem jest kwiat kwitnącej wiśni. I to on stanie się punktem wyjścia do rozmowy o Japonii, którą przeprowadzimy z Joanną Wojtasiewicz z Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Dzięki Wydawnictwu Uniwersytetu Jagiellońskiego będziemy mogli porozmawiać o wydanej przez nich książce "Anglik, który ocalił japońskie wiśnie" autorstwa Naoke Abe. Bohaterem naszego spotkania będzie Collingwood „Cherry” Ingram zamożny brytyjski przyrodnik zafascynowany ozdobnymi drzewami. Nasze wirtualne spotkanie będzie doskonałą okazją do zgłębienia zagadnień związanych z symboliką kwiatu wiśni, do rozmowy o funkcjonowaniu tego motywu  w literaturze i kulturze, do sportretowania epoki, w której żył „Cherry” i dyskusji na temat jego niezwykłej pasji.

Na spotkanie zapraszamy już 4 marca o godz. 17:00 na wybrany profil Facbookowy @bibliotekajastrzebie @Wydawnictwo.UJ @MuzeumManggha