Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
2021-04-20 14:52:00

23.04.2021 r.

Od rana świętujemy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Dzień ten obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich, a jego data 23 kwietnia jest symboliczna dla literatury światowej. W ten dzień bowiem zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega.

Pięknym zwyczajem tego dnia jest obdarowywanie się książkami. My oczywiście mamy taką potrzebę, dlatego zarówno w Dziale Literatury dla Dzieci jak i Wypożyczalni Literatury dla Dorosłych przygotowaliśmy dla Was książki upominki. Dla pierwszych pięćdziesięciu osób, które odwiedzą Wypożyczalnię Literatury dla Dorosłych mamy książkę z różą.

Dzieci będą miały okazję do poszukania w Wypożyczalni Literatury dla Dzieci książki z oryginalną zakładką, a zdobyty komplet stanie się własnością znalazcy.

Do zobaczenia między regałami.