Premierowo o „Stówce” – wirtualna rozmowa z Anną Dziewit-Meller i Justyną Sobolewską
2021-04-30 11:10:00

8.05.2021, godz. 17:00
Facebook @bibliotekajastrzebie
XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek rozpoczniemy wirtualnym spotkaniem z Anną Dziewit-Meller i Justyną Sobolewską. 8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek i to chyba najlepszy moment do rozmowy o najnowszej książce „Stówka. Przeczytaj to jeszcze raz”, która swoją premierę ma 19 maja!

Czym jest „Stówka”? To subiektywny wybór 100 najważniejszych tytułów, którego dokonały autorki. Podczas spotkania porozmawiamy o literackich wyborach i powrotach do książek czytanych przed laty, o tym co najmocniej nas dziś urzeka w ponownych lekturach, jak zmieniamy się jako czytelnicy i jakie książki nas po latach najbardziej rozczarowały.

Jak możemy przeczytać na okładce książki: „Stówka” to bardzo osobista lista książek, która powstała także po to, aby tych, którzy kochają literaturę, zachęcić do tworzenia własnych rankingów najważniejszych lektur. Jak pisał Jerzy Pilch „czytanie prawdziwe, to jest czytanie powtórne”.

Na spotkanie zapraszamy 8 maja o godz. 17:00 na profile społecznościowe Biblioteki:

facebook@biblioteka.jastrzebie

www.youtube.com/user/bibliotekajz/uł