Wirtualna rozmowa z Rafałem Hetmanem o książce `Izbica, Izbica`

14.05.2021, godz. 18:00
Facebook @bibliotekajastrzebie
XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Spotkanie z Rafałem Hetmanem odbędzie się hybrydowo.

Osoby chcące wziąć udział w spotkaniu na miejscu w Bibliotece proszone są o kontakt z Wypożyczalnią Literatury dla Dorosłych (tel. 32 471 76 97 ; 32 471 67 68 wew. 36).

Liczba miejsc ograniczona.

Będzie również możliwość zakupu książki „Izbica, Izbica” na miejscu.

14 maja o godz. 18:00 zapraszamy na wirtualne spotkanie autorskie, które zamknie tegoroczny Tydzień Bibliotek. Naszym gościem będzie Rafał Hetman, z którym porozmawiamy o jego debiutanckiej książce „Izbica, Izbica”.

Książka ta, to opowieść o podlubelskim miasteczku, w którym po jego żydowskiej historii zostało tylko wspomnienie. Książka Rafała Hetmana to próba wydobycia z niebytu dawnych losów mieszkańców Izbicy, tego jak kształtowały się polsko-żydowskie losy. Jak czytamy w opisie książki reporter „Pisze również o pułapkach ludzkiej pamięci i konsekwencjach milczenia, bo to właśnie przemilczane historie mówią o nas najwięcej”. Spotkanie będzie doskonałą okazją do porozmawiania o pracy nad reportażem, gromadzeniu materiału, dociekania prawdy, ale również o procesie wyparcia i zapominania o lokalnych historiach.

Na spotkanie zapraszamy 14 maja o godz. 18:00 na profile społecznościowe Biblioteki:

facebook@biblioteka.jastrzebie

www.youtube.com/user/bibliotekajz/uł