Spotkanie autorskie z Łukaszem Dębskim

02.06.2011, godz. 9:00

X Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
Spotkanie autorskie z Łukaszem Dębskim
Łukasz Dębski – poeta, prozaik, scenarzysta, autor licznych książek dla dzieci i dorosłych. Debiutował zbiorem wierszy „Wiórki, wiewiórki i inne bajki wierszem” w roku 2001. Jest zwycięzcą ogłoszonego przez tygodnik „Polityka” konkursu literackiego pt. „Pisz do Pilcha”. Mieszka i pracuje w Krakowie, organizator licznych spotkań i imprez literackich także dla najmłodszych czytelników. W swych utworach często sięga do poetyki absurdu, w zabawny sposób prezentując zadziwiające możliwości i piękno polszczyzny. Od 2010 roku pełni funkcję Dyrektora Stowarzyszenia Kabaretowego PAKA.
Wydarzenie organizowane w ramach projektu "Jastrzębska ofensywa literatury" objętego Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.