Czeska proza współczesna - wirtualne spotkanie z Justyną Pokorską

Facebook @bibliotekajastrzebie
10.06.2021 r., godz. 18:00

Uwaga!

Mamy dla Was świetną wiadomość. Już 10 czerwca o godz. 18:00 porozmawiamy z tłumaczką Justyną Pokorską o książce "Kamienica" Alžběty Bublanovej wydanej przez Moc Media. „Kamienica” to bardzo ciekawa opowieść o samotności, kobiecości i rozczarowaniu. Główna bohaterka, kobieta po sześćdziesiątce, wdowa, matka dorosłej córki, w swoim dynamicznym monologu nie tylko dokonuje wiwisekcji swojego życia, ale także odsłania przed nami swoje marzenia, oczekiwania i obawy.

Podczas spotkania porozmawiamy o pracy tłumaczki i o tym jak odnajdują nas piękne opowieści. Spróbujemy zastanowić się, jak walczyć o swoje, jak budować relacje z samą sobą i ze światem. Przyjrzymy się głównej bohaterce i temu, jak wygląda życie w czeskiej kamienicy.

Bądźcie z nami na Facebooku @bibliotekajastrzebie i sami przekonajcie się, co jeszcze odkryjemy w prozie  Alžběty Bublanovej.