Filia nr 5 w czerwcu poleca
2021-05-31 14:41:00

ul. Jasna 1a

Biblioteczny kalendarz dla małego i dużego!

Zajrzyj do niego i wszystko !

Światowy Dzień Roweru

Czy wiecie że 3 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Roweru? Pomysłodawcą tego dnia był pracujący w Stanach Zjednoczonych polski socjolog Leszek Sibilski. Promujmy wraz z nim rower jako niedrogi i ekologiczny środek transportu!

W przygotowaniu do zdobycia Karty Rowerowej pomogą Wam książki które znajdziecie w naszej bibliotece!

Możecie też poczytać o rowerowych wyprawach dookoła świata!

Pamiętajcie, że od 1 czerwca rowery miejskie  wróciły znów  do Jastrzębia-Zdroju! I seniorzy jeżdżą za darmo!

Zajrzyj na piątkę i wszystko  !

Światowy Dzień Smerfa

Czy wiecie kiedy przypada najbardziej smerfastyczny dzień roku?!

To 25 czerwiec dzień urodzin słynnego Peyo, a dokładniej Pierrego Culliforda, twórcy Smerfów.

Jeśli chcecie się dowiedzieć ile smerfów mieszka w wiosce i kto zna wszystkie cytaty z ksiąg Papy Smerfa to zapraszamy po opowiadania i komiksy o smerfach do naszej biblioteki!

Zajrzyj na piątkę i wszystko !