Spotkanie z Bartoszem Sadulskim

Park Zdrojowy
Pod Inhalatorium

Uwaga!

Startujemy z nowym projektem: LITERACKIE OBRAZOWANIE – KSIĄŻKA OD KUCHNI, poprzez który przybliżymy Wam proces powstawania książki, jej drogę: od zamysłu pisarza do rąk czytelnika. Pierwsze spotkanie – pod hasłem „Przepis na książkę” –  dotyczyć będzie tego, skąd pisarze czerpią pomysły. Naszym gościem będzie Bartosz Sadulski, z którym porozmawiamy o książce „Rzeszot” – fikcyjnej awanturniczej biografii Pana Podedwornego, pioniera przemysłu naftowego, rodzimego odpowiednika barona Münchhausena. Człowieka, który wszędzie był, wszystko widział, wszystkich poznał, wykopał pierwszy w dziejach szyb naftowy, a co najważniejsze: chciał wpłynąć na losy świata.

Na spotkanie zapraszamy 22 lipca o godz. 18:00 do Parku Zdrojowego, ul Witczaka w Jastrzębiu-Zdroju.

Bartosz Sadulski to poeta, dziennikarz, redaktor. Autor tomów wierszy „post”, „tarapaty” oraz „mniej niż jedno zwierzę”. Stały współpracownik portalu dwutygodnik.com, sekretarz redakcji kwartalnika „Herito”. „Rzeszot” to jego prozatorski debiut.