Wystawa malarstwa animalistycznego Joanny Knapek
2021-06-30 15:21:00

Galeria "Pod Sową"
LIPIEC

Zapraszamy do oglądania wystawy malarstwa animalistycznego  Joanny Knapek. Prezentowane są dwa cykle " Społeczność" i "Portret”.

"Społeczności " - zwierzęta, pozornie nie interesujące, prozaiczne stworzenia, obok których przechodzimy obojętnie. Nieciekawa na pierwszy rzut oka ptasia społeczność, po wnikliwszej obserwacji okazuje się jednak organizmem złożonym, rządzącym się własnymi prawami, pełnym swoistego kolorytu, ekspresji i ciągłego ruchu.

-w " Portretach"  postacie puszą się kolorytem, uwodzą plamą barwną prowadzoną z delikatnością rozwiązań laserunkowych i odwagą uderzeń fakturalnych.

I słów kilka o samej artystce.

Joanna Knapek jest  Absolwentką Liceum Plastycznego w Katowicach - Formy Użytkowe. oraz Absolwentką Policealnego Studium Fotograficznego w Katowicach. Studiowała  na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego - Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych.. Od roku 2019 doktor sztuki.

Uczestniczka wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą -

Wystawa trwa cały lipiec.

Zapraszamy!