„Uwaga! Łobuzerie - literackie fanaberie”
2011-06-07 12:00:00

17.06.2011r., Jar Południowy

Organizator: Biblioteka Śląska

Partner: Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju

15 i 16 czerwca 2011 r. w ramach akcji „Literackie fanaberie” autorzy książek dla dzieci i młodzieży (Joanna Olech, Michał Rusinek i Wojciech Widłak) spotkają się z czytelnikami w 15 bibliotekach. Natomiast 17 czerwca br. o godz. 10.00 odbędzie się w Jarze Południowym w Jastrzębiu-Zdroju impreza finałowa.

Akcja ta jest jedną z największych w regionie imprez promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Ma ona na celu dotarcie z książką i jej twórcami do najodleglejszych zakątków województwa śląskiego. Podczas  akcji „Uwaga! Łobuzerie - literackie fanaberie” odbywać się będą spotkania autorskie, kiermasze książek, konkursy, zabawy, będzie można porozmawiać z pisarzami, a także uzyskać dedykację i autograf.

W województwie akcja gości po raz czwarty. W ubiegłych latach cieszyła się ogromnym powodzeniem, z autorami książek spotkało się już ponad 7000 młodych czytelników podczas 120 spotkań.

Organizatorem spotkań na naszym terenie jest Biblioteka Śląska w Katowicach. Partnerami tegorocznej akcji są: miasto Jastrzębie-Zdrój, Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju, Agencja Autorska „Autograf” oraz czasopismo o książce dla dziecka „Guliwer”.

Spotkania autorskie odbędą się wg następującego harmonogramu:

- 15 czerwca 2011 r. Joanna Olech zagości w Bibliotekach w: Tychach, Jaworznie, Katowicach,

Michał Rusinek w : Żorach, Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim,

Wojciech Widłak w: Sosnowcu, Będzinie i Dąbrowie Górniczej.

- 16 czerwca 2011 r. Joanna Olech odwiedzi Lubliniec i Myszków

Michał Rusinek Piekary Śląskie i Gliwice

Wojciech Widłak spotka się z czytelnikami w Bielsku-Białej i  Czechowicach-Dziedzicach.

17 CZERWCA, JASTRZĘBIE-ZDRÓJ, JAR  POŁUDNIOWY

spotkania autorskie z Joanną Olech, Michałem Rusinkiem, Wojciechem Widłakiem

„O dwóch takich” – występ studia małych form teatralnych „Art-Re”

pokaz tańca hip-hop w wykonaniu uczestników warsztatów Szkoły Tańca Explozja Tańca,