Filia nr 5 w sierpniu poleca
2021-07-27 12:49:00

ul. Jasna 1a

Biblioteczny kalendarz dla małego i dużego!

Zajrzyj do niego i wszystko   !

Trzmiele, smukliki, murarki, lepiarki, koczownice… Co łączy te owady? Otóż wszystkie są pszczołami, tak samo jak powszechnie znana pszczoła miodna. Jak wiele im zawdzięczasz? Ulubiona kawa, dżem truskawkowy, herbata z cytryną, sok porzeczkowy, szarlotka, lody owocowe, a nawet kapuśniak to wszystko możesz mieć dzięki … pracy pszczół. Wszystkie one 8 sierpnia obchodzą swoje święto w Polsce – Wielki Dzień Pszczół.

Poznaj niezwykły i tajemniczy świat pszczół!

Zajrzyj na piątkę i wszystko   !

Ma bardzo duże uszy i długą trąbę (zawiera 40 000 mięśni). Jest ogromny. Znamy go od kołyski. Nie boi się myszy, ale… unika mrówek żyjących na akacjach. Symbolizuje szczęście. Świętowanie dnia takiego zwierzęcia to czysta przyjemność! Czy wiecie o kim mowa?

12 sierpnia obchodzony jest  Światowy Dzień Słonia zapoczątkowany przez Elephant Reintroduction Foundation.

A ile tak naprawdę Ty wiesz o tym zwierzęciu?

Te oraz inne ciekawostki poznasz dzięki książkom, które znajdziesz na Filii nr 5!

Zajrzyj na piatkę i wszystko   !