POLKA NA DACHU ŚWIATA – spotkanie dla dzieci z Anną Czerwińską-Rydel
2021-06-27 15:23:00

22.09.2021 r.  godz. 17:00

Zapraszamy na spotkanie dla dzieci zogniskowane wokół wybitnej postaci jaką była niewątpliwie Wanda Rutkiewicz.

Anna Czerwińska-Rydel jest autorką biografi "Pięć skarbów pod wielkim śniegiem.Opowieść o Wandzie Rutkiewicz"

Wanda Rutkiewicz znana jest osobom dorosłym jednak świadomość o jej dokonaniach wśród najmłodszych jest znikoma. To postać, którą warto poznać i zachwycić się jej determinacją, odwagą, wiarą oraz pokonywaniem własnych słabości. Dzięki swoim dokonaniom była sławna na całym świecie. Zdobyła najwyższe szczyty świata, zorganizowała wiele ekspedycji i rozsławiła polski alpinizm na całym świecie.

"Pięć skarbów pod wielkim śniegiem.Opowieść o Wandzie Rutkiewicz"

Anna Czerwińska-Rydel autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Sekcji IBBY.  Pomysłodawczyni i twórczyni serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich postaciach.

Zapraszamy na to wyjątkowe spotkanie 22 września 2021r. o godz. 17:00 do Biblioteki Głównej przy ul. Wielkopolskiej 1a.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo” - 2021