Filia nr 4 we wrześniu poleca
2021-09-02 10:00:00

ul. Turystyczna 12
tel. 32 470 64 82

Filia nr 4 poleca we wrześniu wspaniałe, wielowątkowe i monumentalne dzieło, jakim jest pięciotomowy cykl książek Elżbiety Cherezińskiej, pt. „Odrodzone Królestwo''.

Cykl przenoszący czytelników w świat i klimat średniowiecza. Krajobraz pełen wojen, bitew, zdrad i intryg, w którym zabraknąć jednak nie może również, wielkiej i romantycznej miłości.
Prezentowana seria powieści, stworzona przez tę niezwykłą pisarkę, to obraz burzliwych czasów bezkrólewia i wielkiego rozbicia dzielnicowego Polski. Czasów, kiedy to potężne ongiś królestwo w sercu Europy, rozpadło się na drobne księstwa, władane przez skłóconych ze sobą Piastów.
Książki te, to wspaniały mariaż fantastyki oraz faktów zaczerpniętych wprost z historii Polski.
Jak przystało na średniowieczny klimat nie brakuje w nich scen walk, bitew, turniejów rycerskich i biesiad. Akcja jest bardzo dynamiczna i pełna zaskakujących zwrotów. Autorka w niezwykły sposób przenosi nas nie tylko w czasy bratobójczych walk, ale również w świat kultury, sztuki, kuchni i tradycji dawnej Polski.
Obok tych publikacji nie można przejść obojętnie.

Całą serię koniecznie trzeba przeczytać!!!!!

Zapraszamy!