W październiku Filia nr 1 poleca
2021-10-06 12:11:00

ul. Opolska 1b

W październiku TOP Jedynki są… „Wszystkie zwierzęta duże i małe”

Czwartego października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt, którego celem jest uświadomienie ludziom, że zwierzę to istoty żywe i mają swoje prawa.

W tym miesiącu zachęcamy do czytania literatury, której bohaterami są zwierzęta. Mamy dla Was poradniki z zakresu pielęgnacji i żywienia zwierząt domowych oraz książki o życiu i zachowaniu zwierząt w przyrodzie, m.in. „Krokodyl na śniadanie” Vitusa B. Droschera.

Polecamy też literaturę piękną, np. historię o nierozerwalnej przyjaźni łączącej człowieka i psa „Misja na czterech łapach” W. Bruce Camerona czy opowieść o niezwykłej przyjaźni niedźwiedzia i psa - „Włóczęgi Północy” J. O. Curwooda. Nie może zabraknąć niezwykłego kota Behemota z „Mistrza i Małgorzaty” Michaiła Bułhakowa i „Fantastycznych zwierząt” J.K. Rowling.

Zapraszamy  na ul. Opolską!