W październiku Filia nr 9 poleca

ul. Wodeckiego 2

„Chłopcy byli ?  – byli”

„Dziewczynki  były ? – nie były„

Chłopcom składaliśmy życzenia z okazji „Dnia chłopaka”,  który przypadał 30 września.

Teraz z kolei będziemy składać życzenia dziewczynkom, z okazji  ich święta, które przypada 11 października „Dzień Dziewczynek (Dzień Dziewcząt)”

To święto, którego celem jest przybliżenie społeczeństwu wyzwań, przed jakimi stoją dziewczyny z całego świata. Międzynarodowy Dzień Dziewczynek ustanowiło w 2011 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Dlatego też, my bibliotekarze, życzymy wam dziewczynki, dziewczęta z okazji waszego święta wszystkiego, co najlepsze, żebyście potrafiły spełniać marzenia, dążyły do wyznaczonych sobie celów, mimo przeszkód jakie będziecie napotykać  na drodze do ich realizacji i żebyście potrafiły żyć w zgodzie z sobą i wzajemnie darzyły  się szacunkiem a przede wszystkim żebyście to wy same  decydowały o swojej przyszłości.

I zarazem zapraszamy do naszych placówek, znajdziecie u nas książki dla dziewcząt, opowiadające o ich przygodach. Możecie przenieść się w świat detektywistycznych zagadek sięgając po książki z serii „Agata na tropie”,  poznać świat   Zuźki Zołzik,   a może zaciekawi was historia „Hani Humorek i jej przyjaciół”, z której  dowiecie się czemu ją tak nazywano, a dla dziewcząt z  poczuciem humoru i nie tylko, polecamy książki Anne Gościnny (córki sławnego autora książek o przygodach Mikołajka) – która spędzała dzieciństwo z Mikołajkiem i stworzyła zabawny świat „Lukrecji”, pokazując, że można odziedziczyć poczucie humoru po rodzicach.

Po te i inne historie o przygodach dziewcząt serdecznie zapraszamy do nas.

Tak więc „Dziewczyny do boju” – „Bo jak nie Wy ?, to kto ?”