W październiku Filia nr 16 poleca
2021-10-06 17:45:00

ul. Marusarzówny 29
tel. 32 473 34 43

Zaprośmy do naszych ogrodów, na działkę czy balkon ptaki i owady, pomogą nam w tym dwie wspaniałe książki.

„Hotele dla owadów” Melanie von Orlow

Od hotelu w wiaderku(gotowy w godzinę!) po romantyczny gościniec – w tej książce znajdziesz 30 projektów owadzich hoteli odpowiednich na balkon w mieście lub do ogrodu. Ustawione w odpowiednich miejscach na pewno zostaną zasiedlone przez owady, które są naszymi sprzymierzeńcami. Owady to główni zapylacze i bez nich rośliny nie będą dawać plonów.

„Ptasi raj” Anne Havag Holter-Hovind

Spraw aby twój ogród i balkon stały się wymarzonym domem dla ptaków. Pomóż im , a sobie zrób przyjemność.  Autorka książki prowadzi największy blog ogrodowy w Norwegii i jest miłośniczką ptaków. Wokół jej domu roi się od skrzydlatych gości przylatujących, aby jeść, pić, kąpać się, uprawiać zaloty i spać. Ptaki wnoszą do jej ogrodu kolory, śpiew , taniec i … wyraziste osobowości