Taterniczki – spotkanie dla młodzieży z Anną Król
2021-10-07 13:20:00

27.10.2021 r.  godz. 12:00

27 października w ramach projektu „Na nieznanych lądach – historia polskich odkrywców i podróżników” odbędzie się spotkanie dla młodzieży, które przeniesie nas w trochę bardziej znane rejony. Z Anną Król autorką książki „Kamienny sufit. Opowieść o polskich taterniczkach” wyruszymy w Tatry. Porozmawiamy o kobietach, które wbrew społecznym oczekiwaniom postanowiły realizować własne pasje i marzenia. Poznamy bezkompromisowe i silne kobiety, które zakładały plecak na plecy i szły wytyczać nowe szlaki. Anna Król wyrusza ich śladem i przedstawia nam sylwetki Wandy Herse, Ireny Pawlewskiej, Heleny Dłuskiej, sióstr Skotnicówien.

Spotkanie odbędzie się 27 października o godz. 12:00 w Bibliotece Głównej.

Anna Król – pisarka, z wykształcenia teatrolożka. Autorka książek Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie oraz Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia. W 2012 r. stworzyła Fundację „Kultura nie boli”, jest pomysłodawczynią i dyrektorką międzynarodowego Big Book Festival, kieruje Big Book Cafe – centrum innowacji literackich, reżyseruje spektakle i wydarzenia artystyczne. Kocha naturę i góry. Wspina się, jest taterniczką. Nie zjada zwierząt, czyta wszystko.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Dzieci Kapitana Nemo” - 2021