W listopadzie Filia nr 4 poleca
2021-11-03 10:04:00

ul. Turystyczna 12
tel. 32 470 64 82

W okresie długich, jesiennych wieczorów, Filia nr 4 zaprasza wszystkie dzieci (i nie tylko) do magicznego świata poezji, marzeń i fantazji.
Gorąco polecamy zatem wspaniałe zbiory wierszy, należące już do klasyki literatury dziecięcej, a które nigdy nie utraciły na ważności i aktualności oraz mnóstwo pozycji reprezentujących poezję współczesną. Poruszane w nich tematy z całą pewnością bliskie są współczesnym dzieciom.

Na wyjątkową uwagę zasługuje w tym względzie Michał Rusinek, którego wiersze dla dzieci są błyskotliwe, a na dodatek bardzo zabawne, co dzieci wprost uwielbiają.

Polecamy również niezwykłą „Symfonię Zwierząt”, napisaną przez  Dana Browna - autora międzynarodowego bestsellera „Kod Leonarda da Vinci”. Jest to nietypowa książka dla dzieci, w której tekst wzbogacony jest muzyką symfoniczną, odtwarzaną w tle z aplikacji telefonu komórkowego (do jej pobrania i zainstalowania, wystarczy zeskanować umieszczony w książce kod QR). Poza pięknym przesłaniem płynącym z treści, książka ta ubarwiona jest intrygującymi ilustracjami i niezwykle wciągającymi zagadkami detektywistycznymi.

Dzięki przepięknym i dopracowanym pod każdym względem wydaniom, z niepowtarzalnymi ilustracjami przykuwającymi wzrok odbiorcy, książki te są znakomitą lekturą do wspólnego czytania!!!
Polecamy z całego serca i gorąco zapraszamy!!!