Filia nr 10 w lutym poleca
2022-02-01 10:36:00

ul. Reja 6

„Metro 2033” Dmitry Glukhovsky

W ramach międzynarodowego projektu literackiego „Uniwersum Metro 2033” książki osadzone w fikcyjnym, zniszczonym przez wojnę atomową świecie piszą autorzy z różnych krajów (lista powieści liczy już ponad 100!). Osadzona w tych samych realiach gra komputerowa ma status kultowej, powstała także gra planszowa i komiksy, a w przygotowaniu jest film kinowy.

Wszystko to zaczęło się jednak od wydanej po raz pierwszy w Rosji w 2005 r. książki „Metro 2033”, która okazała się światowym fenomenem. Historię młodego Artema warto zaproponować jako lekturę szczególnie tym panom, którzy gustują w fantastyce naukowej. Jeśli książka wam się spodoba – lektur w świecie stworzonym przez Glukhovsky’ego z pewnością wystarczy na długi czas!

„Wszystko za Everest” Jon Krakauer

Literatura faktu, którą czyta się jak najlepszą powieść. „Wszystko za Everest” to relacja z tragicznych wydarzeń z 1996 r., kiedy próbę zdobycia najwyższej góry świata życiem przypłaciło 12 himalaistów. Z dwóch, którzy przeżyli, jeden to właśnie Jon Krakauer.  To opowieść nie tylko o miłości do gór i najwyższej cenie, jaką niektórym przychodzi za nią zapłacić. Autor dotyka także bardziej uniwersalnych tematów  takich jak odwaga, poświęcenie, pokonywanie własnych słabości. Jest to również historia zmagań człowieka z żywiołami, która w realistyczny i dramatyczny sposób przedstawia zagrożenia takie jak zamiecie, załamanie pogody i lawiny śnieżne. Wyśmienity reportaż, a zarazem szokująca i na długo zostająca w pamięci opowieść przygodowa.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kota Filia nr 10 przygotowała dla małych czytelników prezentację książek o kocich bohaterach.

Do wypożyczonych książek dołączamy ”Koci pakiecik” czyli  kolorowankę, zakładkę oraz zakodowane zagadki.

Serdecznie zapraszamy!!!