Po czeskiej stronie Śląska – wirtualne spotkanie z Pejterem Długoszem
2022-02-09 10:20:00

22.02.2022 r., godz. 18:00
Facebook @bibliotekajastrzebie

Kontynuując spotkania wokół literatury czeskiej, chcielibyśmy na moment zejść z utartych ścieżek i przenieść się na Śląsk. Razem z Pejterem Długoszem z wydawnictwa Silesia Progress (https://www.silesiaprogress.com/) porozmawiamy o książkach autorów z czeskiej strony Śląska. O tym, co łączy pisarzy wydawanych przez wydawnictwo Silesia Progress, o tym jak wyglądają przedstawiane przez nich małe ojczyzny, jakie historie rozgrywały się na opisywanych terenach i z jakimi problemami społecznymi i historycznymi musieli mierzyć się opisywani bohaterowie. Na moment przeniesiemy się również do literackiej Pragi, w której rozgrywa się akcja powieści fantastycznej „Underground” Františka Kotlety.

W trakcie spotkania porozmawiamy o książkach już wydanych i tych, które wkrótce ukażą się nakładem wydawnictwa Silesia Progress.

Poznajcie z nami te mniej znane zakątki literatury czeskiej.

Na spotkanie zapraszamy 22 lutego o godz. 18:00 na facebookYou Tube.